Siirry suoraan sisältöön
Etusivu » Uutiset » Yhdistyksen kokous 27.6. klo 17

Yhdistyksen kokous 27.6. klo 17

Heissan alla!

 

Helix ei nuku kesälläkään ja kuun lopussa on tiedossa yhdistyksen kokous! Käsittelyssä GDPR:n (=EU:n uusi tietosuoja-asetus) innoittama sääntömuutos, joka liittyy Helixin jäsenyyden rajaamiseen. GDPR:n yks pääpointeista on, ettei turhaa henkilötietoa säilytettäisi, joten pyrimme Helixillä selkeytttämään jäsenyyteen liittyviä sääntöjä tällä muutoksella. Sääntömuutoksen mahdollistamiseksi pidetään kaksi kaikille avointa yhdistyksen kokousta, joista ensimmäinen on 27.6. kello 17 Helixin kertsillä. Tervetuloa mukaan!

 

Alla linkki docsiin, jossa esitetty vanhat säännöt sekä hallituksen niihin ehdottamat muokkaukset. Dokumenttia saa vapaasti kommentoida! Mulle (sähköpostilla, fb, tekstari, milla vaan) tai hallituslistalle (helix-hal(at)helsinki.fi) voi laittaa viestiä asiaan liittyen. Ja toki muutenkin 😉

 

Linkki: https://docs.google.com/document/d/1Kxl4rON5TGWVhq9hQ-xQ9oDAXY8MxMUU_uv2A1FJ4Bo/edit?usp=sharing

 

 

Kesäterkuin,

PJ:nne Sanni <3

 

 

————————

 

Helix ry                              Kokouskutsu
Viikinkaari 9
PL 56
00014 Helsingin yliopisto

Helix ry:n yhdistyksen kokous pidetään keskiviikkona 27.6.2018 klo 17:00 alkaen Viikin Biokeskus 1:n kerhohuoneella, osoitteessa Viikinkaari 9. Tervetuloa!

Esityslista

 1. Kokouksen avaus
 2. Kokouksen järjestäytyminen
  1. Kokouksen puheenjohtajan valinta
  2. Kokouksen sihteerin valinta
  3. Kahden pöytäkirjantarkastajan valinta
  4. Kahden ääntenlaskijan valinta
 1. Todetaan kokouksen laillisuus ja päätösvaltaisuus
 2. Esityslistan hyväksyminen
 3. Ilmoitusasiat
 4. Sääntömuutosehdotus
 1. Muut esille tulevat asiat
 2. Kokouksen päättäminen

 

Terveisin,

Sanni Hannula
Puheenjohtaja, Helix ry